ІСТОРІЯ : КЛУБ : ЗАХОДИ : РЕКРУТАМ : ПОСИЛАННЯ : ФОРУМ
 

СТРІЛЕЦЬКЕ ОЗБРОЄННЯ УСС

Група військово-історичної реконструкції «Легіон УСС» діє в межах законодавства України, тому членам групи дозволяється мати лише «страйкбольні» або «макети масо-габаритні» (ММГ) стрілецької та холодної зброї. У випадку володіння ММГ до нього має бути долучений відповідний документ дозвільної системи Міністерства внутрішніх справ України.


Однозарядна гвинтівка «Верндль М.1867/77» калібру 11 мм

Довжина - 128 см, вага - 4,5 кг.
Довжина багнета - 60,4 см.

Ця модель була знята з озброєння як застаріла ще в другій половині 80-х років. XIX ст. Але з вибухом Першої світової війни цими гвинтівками було озброєно частину тилових та запасових частин австро-угорської армії. Нажаль, засновникам Легіону УСС не вистачило одразу грошей на придбання сучасних гвинтівок системи Манліхера і вони були вимушені придбати гвинтівки Верндля, яким, навіть, бракувало ременів — їх замінили звичайними мотузками. Та й легіонерам ще треба було пройти тривалий курс військової підготовки.

Військові невдачі австро-угорського війська змусили командування направити на фронт усі наявні резерви, серед яких були погано озброєні та обмундировані усуси. Але вже протягом зими 1914–1915 рр. Легіон УСС був повністю переозброєний та екіпірований за найсучаснішими зразками.

Цей вид багнета також був застарілим. Його форма залишалася ще з часів дульно-зарядної зброї — вигин мав запобігати пораненню бійця під час операцій із шомполом. А розмір теж диктувався застарілими уявленнями про бій, у якому рукопашній сутичці надавалося вирішальне значення. Багнет кріпився до гвинтівки зліва.

Довжина – 127,2 см, вага – 3,65 кг.
Довжина багнета – 36 см.

Завдяки конструкції затвора, що перезаряджався лише рухами в горизонтальній площині, та пачечному заряджанню (набої потрапляли в магазин гвинтівки не поодинці, а відразу всі в металевій пачці), ця гвинтівка стала найскорострільнішою серед усіх зразків, що були на озброєнні тогочасних армій. А якщо додати, що вона була найлегшою серед конкурентів, то можна сміливо стверджувати, що це була найкраща гвинтівка Першої світової війни. Бракувало їй одного - куля з тупим кінцем, хоча напередодні війни вжу було розроблено новий патрон з гострокінцевою кулею.

Багнет було вдвічі зменшено, він кріпився вже знизу гвинтівки.


Магазинна гвинтівка «Мосін-Наган М.1891» калібру 7,62 мм

Довжина – 130,6 см, вага – 4,22 кг.
Довжина багнета – 36 см.

Під час війни до рук австро-угорців потрапила велка кількість російської трофейної зброї, що була прийнята на озброєння цісарсько-королівського війська.


Магазинна гвинтівка "Маузер М.98" калібру 7,92 мм

Довжина – 125 см, вага – 4,1 кг.

Під час війни Австро-Угорщина, щоб подолати дефіцит стрілецької зброї, була вимушена конфіскувати всю зброю, що була виготовлена на експорт.


ІСТОРІЯ : КЛУБ : ЗАХОДИ : РЕКРУТАМ : ПОСИЛАННЯ : ФОРУМ

 

 

 

 

Design by Dmytro Adamenko © 2009