ІСТОРІЯ : КЛУБ : ЗАХОДИ : РЕКРУТАМ : ПОСИЛАННЯ : ФОРУМ
 


СПИСОК КОМАНДАНТІВ
УКРАЇНСЬКОГО СІЧОВОГО СТРІЛЕЦТВА
(серпень 1914 — листопад 1918 рр.)

військове звання ім'я та прізвище період

ЛЕГІОН УСС

гауптман

Теодор Рожанковський

6–18 серпня 1914 р.
майор

Михайло Галущинський

18 серпня 1914 — 21 січня 1915 рр.
майор

Гриць (Григорій) Коссак

21 січня 1915 — 15 березня 1916 рр.*
оберст-лейтенант

Антін Варивода

15 березня — 18 жовтня 1916 р.
оберст-лейтенант

Франц Кікаль

17 березня** — 1 липня 1916 р.***
оберлейтенант

Дмитро Кренжаловський

липень–серпень 1917 р.
оберлейтенант

Микола Стронський

серпень–жовтень 1917 р.
оберст-лейтенант

Мирон Тарнавський

жовтень 1917 — 8 січня 1918 рр.
гауптман

Осип Микитка

8 січня — жовтень 1918 р.
гауптман

Осип Букшований

з 24 жовтня 1918 р.
   
* з перервою;
** за іншими даними — з лютого;
*** за іншими даними — до 29 або 30 червня.

КІШ УСС

майор

Никифор Гірняк

16 січня 1915 — 1 листопада 1918 рр.

ВИШКІЛ УСС

майор

Гриць (Григорій) Коссак

вересень 1914 — березень 1915 рр.
гауптман

д-р Михайло Волошин

вересень–жовтень 1914 р.
майор

д-р Степан Шухевич

вересень 1914 — серпень 1915 рр.
майор

Сень (Семен) Ґорук

березень 1915 — (?) 1918 рр.
гауптман

Василь Дідушок

серпень 1915 — березень 1916 рр.
гауптман

Омелян Лесняк

березень 1916 — (?) 1918 рр.

СТРІЛЕЦЬКІ СОТНІ УСС

оберлейтенант

Михайло Баґан

 
гауптман

Михайло Баран

 
оберлейтенант

Осип Будзиновський

 
оберлейтенант

Іван Божур

 
гауптман

Осип Букшований

 
гауптман

Дмитро Вітовський

 
оберлейтенант

Богдан Герасімов

 
майор

Никифор Гірняк

 
оберлейтенант

Богдан Гнатевич

 
лейтенант

Григір (Григорій) Голинський

 
майор

Сень (Семен) Ґорук

 
гауптман

Клим (Климентій) Ґутковський

 
гауптман

Василь Дідушок

 
гауптман

Роман Дудинський

 
лейтенант

Сократ Іваницький

 
лейтенант

Осип Іванович

 
лейтенант

Іван Каратницький

 
лейтенант

Ераст Коник

 
оберлейтенант

Іван Коссак

 
лейтенант

Роман Купчинський

 
лейтенант

Василь Кучабський

 
оберлейтенант

д-р Омелян Левицький

 
оберлейтенант

Андрій Мельник

 
лейтенант

Осип Навроцький

 
лейтенант

Юліан Нестайко

 
оберлейтенант

Зенон (Зеновій) Носковський

 
оберлейтенант

Володимир Орза

 
гауптман

Теодор Рожанковський

 
лейтенант

Хома Савчин

 
оберлейтенант

Микола Саєвич

 
оберлейтенант

Осип Семенюк

 
лейтенант

Володимир Сроковський 

 
оберлейтенант

Роман Сушко

 
оберлейтенант

Гриць (Григорій) Трух

 
лейтенант

Іван Чмола

 
оберлейтенант

Осип Яримович

 

СОТНЯ СКОРОСТРІЛІВ УСС

фенріх

Осип Квас

 
фенріх

Василь Соловчук

 
лейтенант

Кость (Костянтин) Третяк

 
фенріх

Федь (Федір) Черник

 

ТЕХНІЧНА СОТНЯ УСС

лейтенант

Василь Клим

 
лейтенант

Іван Сіяк

 

БУДІВЕЛЬНА СОТНЯ УСС

оберлейтенант

Михайло Гнатюк

 
оберлейтенант

Іван Цяпка

 

СОТНЯ КІННОТИ УСС

оберлейтенант

Роман Камінський

 

(Микола Лазарович. Леґіон Українських січових стрільців: формування , ідея, боротьба. —
Тернопіль: Джура, 2005. — С. 378–379.)


ІСТОРІЯ : КЛУБ : ЗАХОДИ : РЕКРУТАМ : ПОСИЛАННЯ : ФОРУМ

 

 

 

 

Design by Dmytro Adamenko © 2009